Co dwa lata SEOmoz przeprowadza przegląd opinii światowych ekspertów SEO na temat elementów algorytmu, które składają się na rankingi wyszukiwarki Google. Ostatni taki przegląd miał miejsce w 2009 roku. Każdy uczestnik został poproszony o ocenę ponad 100 czynników wpływających na pozycje w SERP i odpowiedź na pytania dotyczące najgorętszych zagadnień SEO.

Dokument ten, reprezentujący zbiorową mądrość praktykujących ekspertów, jest jednym z najbardziej użytecznych zasobów dla wszystkich specjalistów SEO, pomagającym określić najbardziej obiektywnie najlepsze praktyki optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych.

Pełna treść dokumentu:  Czynniki wpływające na pozycje w wynikach wyszukiwania

2 komentarzy:
  1. jsmp
    jsmp says:

    Nurtuje mnie kilka spraw :) Nie podaliście nigdzie linku do oryginału, na którym bazujecie. Miło, że napisaliście, że to opracowanie SeoMOZ’u ale to chyba jednak trochę mało. Oczywiście rozumiem niechęć do linkowania poza serwis, ale wykorzystując czyjąś pracę jednak warto.

    Dodatkowo chciałbym zapytać, czy takie tłumaczenie było konsultowane z autorami? Podobne tłumaczenie na początku tego roku zrobił MagicznySEOiSEM, jednak za zgodą autorów, która w przypadku tłumaczeń jest konieczna. Link http://magiczne.seoisem.pl/seo/ > Metodologia.

    Mam nadzieję, że nie urażę nikogo dopytując o szczegóły :)

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz