Google testuje nową funkcję, która pokazuję przybliżoną liczbę słów dla niektórych wyników wyszukiwania. Liczba słów jest zazwyczaj wyświetlana w przypadku stron zawierających artykuły, ale tylko dla niewielkiej liczby wyników.

Po co Google chce wyświetlać takie informacje? Być może ma zamiar dodać zaawansowaną funkcję wyszukiwania, która będzie pozwalała ograniczyć wyniki wyszukiwania do krótkich artykułów bądź odpowiednio długich dokumentów. Informacja taka może również wpłynąć na klikalność wyniku. Przeciętny użytkownik zapewne najpierw się zastanowi zanim odwiedzi stronę składającą się powiedzmy ze 1000 000 słów.

Bez odpowiedzi jest również pytanie, czy testowany parametr będzie miał wpływ na algorytm Google? A może już został wykorzystany w mającej niedawno miejsce w anglojęzycznej wersji wyszukiwarki aktualizacji Panda? Czy zatem liczba słów na stronie może pomóc w wykrywaniu farm treści? Wydaje się tak, ale czy właśnie takie były intencje Google okaże się zapewne w najbliższym czasie.

(Źródło: http://googlesystem.blogspot.com/2011/03/googles-word-count-experiment.html)

2 komentarzy:
  1. Przemek_Sz
    Przemek_Sz says:

    Wszystko zależy od tego w jakich celach Google zamierza wykorzystać tę funkcję. Być może już jest to czynnik w algorytmie wyszukiwania i tu można chyba śmiało stwierdzić, że jeśli jest wykorzystywany, to z perspektywy dobra użytkownika. Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem dla bardzo długich artykułów jest podzielenie ich na tematyczne rozdziały i utworzenie linków do nich w postaci spisu treści.

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz