RWD
Niedawno pisaliśmy obszernie o projektowaniu Responsive Web Design (RWD) w kontekście optymalizacji SEO serwisu internetowego. Postanowiliśmy zaprezentować zebrane informacje w postaci przejrzystej infografiki. Zachęcamy do dzielenia się nią w serwisach społecznościowych i na swoich stronach internetowych przez wklejenie kodu.

 

Responsive Web Design - Infografika

Umieść infografikę na swojej stronie

Możesz umieścić infografikę o Responsive Web Design na swoim blogu lub stronie internetowej. W tym celu skopiuj poniższy kod i wklej na swojej stronie.

Szerokość 630px:

Szerokość 960px:

Podziel się infografiką

15 komentarzy:
 1. Paweł od tabletów
  Paweł od tabletów says:

  Witam,
  świetna infografika. Fajnie to poukładaliście.
  Poprawcie literówkę (jedną zauważyłem – „kontrla”) – w końcu namawiacie, aby zamieszczać grafikę u siebie na stronie. Więc warto dopracować w detalach.
  Jako zaletę szablony responsywnego podajecie jednolitość architektury informacji. Czy aby na pewno można tak stwierdzić? Przecież po przeskalowaniu na rozdzielczość poniżej 800px szerokości najczęściej znika menu, znika sidebar / kolumny boczne. Szablon ulega przeobrażeniu, zatem najczęściej architektura informacji i nawigacja także się zmienia.
  Pozdrawiam,
  Paweł

 2. Dawid
  Dawid says:

  Ciekawie i przejrzyście zrobiony infographic.
  Co do wad to zdecydowanie zgadzam się z użytkownikiem hauer mateusz – ilość zalet tego rozwiązania spycha wady na drugi plan, szczególnie uwzględniając tempo w jakim aktualnie rozwijają się urządzenia mobilne. Na podobny temat pisaliśmy niedawno na naszym firmowym blogu. Pozwolę sobie zamieścić link do artykułu: http://www.redcloudsoft.com/blog/mobilnosc-aplikacji/
  Pozdrawiam!

 3. Michał
  Michał says:

  Bardzo dobra infografika, wszystko co trzeba wiedzieć startując z resposive web designem. Warto zainteresować się tym tematem, szczególnie patrząc wokół siebie i widząc, że , ciągle rośnie dostępność mobilnych urządzeń i zainteresowanie mobilnym dostępem do >wszystkich< zasobów sieci w ten sam sposób jak na PC. Ciekawe tylko co w wypadku ujednolicenia rozdzielczości … jeszcze niedawno nawet nie marzyliśmy o telefonach z ekranami o rozdzielczości 1920×1080, a łącząc taką rozdzielczość z wysoką przepustowością dostępu do sieci oraz wygodnym interfejsem dotykowym, responsive web design wydaje się być zbędny.

 4. Vinci
  Vinci says:

  Bardzo rzeczowe ujęcie sprawy. Wydaje mi się, że wsparcie RDW jest zwykle nie do uniknięcia, pomimo tego, że generuje dodatkowe koszty związane z testowaniem na wielu urządzeniach. Bo typowy klient po to zamawia projekt by z nim trafić do jak najszerszego grona odbiorców.

Trackbacks & Pingbacks

 1. […] źródło: http://blog.performancemedia.pl/seo/responsive-web-design-infografika […]

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz