Statystyki indeksowania map witryn
Narzędzia dla webmasterów Google umożliwiają przesłanie mapy witryny XML, która wspomaga proces indeksowania podstron przez wyszukiwarkę Google. Przesłanie mapy witryny jest szczególnie zalecane dla rozbudowanych serwisów z dużą liczbą podstron lub skomplikowaną strukturą. Postęp indeksowania adresów URL zawartych w mapie witryny XML można śledzić w Narzędziach dla webmasterów.

 

Mapy witryn w Narzędziach dla webmasterów

 

Sekcja Mapy witryn w Narzędziach dla webmasterów, prezentująca informacje na temat przesłanych map witryn, została wzbogacona o dodatkowe dane. Obecnie statystyki mapy witryny zostały podzielone między rodzaje treści dostępnych w serwisie:

 • strony internetowe
 • filmy
 • grafiki
 • wiadomości prasowe.
Mapy witryn w Narzędziach dla webmasterów Google

Mapy witryn w Narzędziach dla webmasterów

Oprócz statystyk zbiorczych i błędów znalezionych dla całej mapy witryny, wyświetlane są dane dla poszczególnych typów zawartości (dodatkowo przedstawione na wykresach słupkowych):

 • liczba przesłanych adresów URL
 • liczba zaindeksowanych adresów URL.

 

Testowanie mapy witryny

 

Do sekcji Mapy witryn dodane zostało narzędzie do testowania map witryn pod kątem potencjalnych błędów. Test odbywa się bez faktycznego przesyłania mapy witryny do Google. Także wyświetlanie błędów znalezionych w przesłanych mapach witryn zostało uporządkowane poprzez czytelny podział na typy błędów i ostrzeżeń.

Testowanie map witryn XML

Testowanie map witryn XML i potencjalne błędy

Źródło: googlepolska.blogspot.com/2012/02/co-nowego-w-mapach-witryn.html

4 komentarzy:
 1. Przemek Sztal
  Przemek Sztal says:

  @Kordian: Zarówno czas potrzebny na dodanie stron do indeksu, jak i odsetek zindeksowanych stron w dużym stopniu zależą od autorytetu witryny. Np. w przypadku tego bloga indeksacja jest na poziomie 97.8%, a nowe wpisy są indeksowane na bieżąco (w ciągu godziny są już w indeksie).
  Pokazana sytuacja może być niepokojąca. Czy strony dodane do mapy witryny są dostępne dla robotów (nie są zablokowane w pliku robots.txt lub meta robots)? Czy zapytanie site: dla adresu witryny również zwraca 0 wyników?

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz